Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Port morski w Elblągu nawiązuje współpracę. Dyrektor Arkadiusz Zgliński: Szukamy nowych powiązań

Port Morski w Elblągu

Port Morski w Elblągu jest gospodarzem roboczego spotkania partnerów unijnego programu ”Pętle transportu Południowego Bałtyku”.

Głównymi uczestnikami jest osiem portów z pięciu krajów – oprócz krajowych są przedstawiciele z Danii, Szwecji, Litwy i Niemiec. Jest też pięciu partnerów stowarzyszonych, w tym jeden z Kaliningradu.

Elbląski port skoncentrował się na nawiązaniu współpracy, którą będzie rozwijał po przekopie Mierzei Wiślanej. – Szukamy powiązań, które umożliwią nam współpracę korzystną dla Elbląga i portów południowego Bałtyku – tłumaczy dyrektor portu Arkadiusz Zgliński. Dodajmy, że partnerzy bardzo przychylnie kibicują tworzeniu nowej drogi wodnej, która umożliwi im wymianę handlową z Polską.

Projekt ”Pętle transportu Południowego Bałtyku” realizowany będzie do 2021 roku. Wart jest prawie półtora miliona euro. Elbląski Port Morski pozyskał w nim 160 tysięcy euro. Przeznacza je na aktualizację strategii, opracowanie nowych rozwiązań logistycznych i marketing, ale też na koncepcję budowy obrotnicy statków.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, port morski
Mieszkańców Elbląga czekają przerwy w dostawie wody

Przerwy są planowane i wiążą się z koniecznym czyszczeniem magistral dostarczających wodę do odbiorców. Zabieg przeprowadzany jest co kilka lat. Woda jest bardziej czysta, ale i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV