Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porwania, groźby śmierci i wymuszenia. Ruszył proces Karena V., Rosjanin nie przyznaje się do winy

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie. Fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces Rosjanina Karena V. oskarżonego m.in. o wzięcie i przetrzymywanie zakładnika oraz grożenie śmiercią i porwaniem dziecka.

Najpoważniejszy zarzut dotyczy tego, że od 13 do 17 marca 2017 r. na terenie Obwodu Kaliningradzkiego, działając w porozumieniu z innymi osobami, wziął i przetrzymywał jako zakładnika Artura K., a także groził śmiercią i porwaniem syna Teresie S. jako świadkowi w prowadzonym przez policję postępowaniu o stalking. W ocenie prokuratora Karen V. chciał w ten sposób zmusić kobietę do zmiany obciążających go zeznań. Arturowi K. groził też zabraniem pieniędzy i samochodu oraz próbował zmusić go do zapłacenia 30 tysięcy euro w zamian za uwolnienie.

Karen V. został zatrzymany 8 listopada 2018 r. i przebywa w Zakładzie Karnym w Barczewie. Przesłuchany w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia.

Najbliższa rozprawa odbędzie się 2 lipca.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, Rosjanin, wymuszenia, Porwania
Zabił bezdomnego, zabrał mu 8 złotych, a wszystko przez alkohol. Ruszył proces 29-letniego Krzysztofa F.

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces 29-letniego mężczyzny oskarżonego o zabójstwo bezdomnego, w styczniu tego roku ,w szpitalu w Piszu. Krzysztof F. został oskarżony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV