Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porzucane auta, zła organizacja ruchu i kontrowersyjne skrzyżowanie. Mieszkańcy olsztyńskiego Śródmieścia spotkali się z urzędnikami

Fot. D. Grzymska

Dwie godziny to stanowczo za mało na omówienie problemów olsztyńskiego Śródmieścia. Coroczne spotkanie mieszkańców tego rejonu z urzędnikami przeciągnęło się i miało jak zwykle burzliwy przebieg.

Omawiano sprawy związane z estetyką oraz wykorzystaniem dotacji smogowych. Ale najwięcej emocji wzbudziły prozaiczne problemy takie jak na przykład: czystość na przystankach. Inne bulwersujące problemy to stan czystości podwórek i śmietników, oraz nieprawidłowe parkowanie. Porzucane byle jak auta, zdaniem mieszkańców powodują nieprzejezdność ulic.

Kolejną poruszoną kwestią była zła organizacja ruchu w rejonie ulic: Mrongowiusza, Wyzwolenia, Okopowej, Ratuszowej i Nowowiejskiego. I najbardziej kontrowersyjną sprawą jest planowane otwarcie ul. Linki na 1 Maja. Wiąże się to z budową w tym miejscu hotelu.

Organizatorem spotkania była Rada Osiedla Śródmieście.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratusz, 1 maja, skrzyżowanie, urzędnicy, Linki, Rada Osiedla Śródmieście
W Olsztynie rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli. Miasto zapewnia: miejsca powinno starczyć wszystkim maluchom

Miejsc dla przedszkolaków nie powinno zabraknąć - zapewnia olsztyński ratusz. W stolicy Warmii i Mazur we wtorek ruszyła rekrutacja do przedszkoli.  W Olsztynie przygotowano 1300 nowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV