Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
EUR: 4.2953 CHF: 3.689
USD: 3.659 GBP: 4.9056
Logowanie
 

Posadzili 5 tysięcy sadzonek dębu z okazji Święta Lasu

Fot. A.Piedziewicz

Wielkie sadzenie dębów z okazji Święta Lasu. Niedaleko Klewek leśnicy z Warmii i Mazur wraz z uczniami i przedszkolakami sadziły dziś (21.04) dęby. Z tej okazji przygotowano 5 tysięcy sadzonek.

Dla dzieci to jest świetna zabawa, ale i edukacja ekologiczna – podkreśla Iwona Sajnuk, wychowawczyni z olsztyńskiego przedszkola Leluki.

W sadzeniu, oprócz leśników i dzieci, wzięli też udział przedstawiciele służb mundurowych oraz administracji – zarówno rządowej, jak i samorządowej. Sadzonkę wspólnie posadzili m.in. członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska oraz wicewojewoda Sławomir Sadowski. – Możemy różnić się politycznie, ale trzeba współdziałać, gdy cel jest szczytny. A takim szczytnym celem jest sadzenie lasu – naszego dobra narodowego – podkreśla Sylwia Jaskulska. – Las jest dla nas niezwykle ważny, z punktu widzenia środowiskowego, gospodarczego i społecznego – dodaje Sławomir Sadowski.

5 tysięcy sadzonek to liczba symboliczna – bo na terenie całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie leśnicy posadzą w tym roku 21,5 miliona drzew, głównie będą to sosny i dęby. – Sadzimy więcej drzew liściastych, bo nasza wiedza o lesie rozwija się. Wcześniej dominowała tu monokultura, głównie sosny i świerki, ale dla lasu jest lepiej, jeśli ten drzewostan wymieszamy – podkreśla Piotr Czyżyk, Regionalny Dyrektor Lasów Państwowych w Olsztynie.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Fot. A.Piedziewicz

Fot. A.Piedziewicz

Fot. A.Piedziewicz

Fot. A.Piedziewicz

Fot. A.Piedziewicz

Fot. A.Piedziewicz

(A.Piedziewicz/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sadzonki, leśnicy, dąb
Samoloty patrolujące i wieże obserwacyjne pomogą w szybkim reagowaniu na zagrożenie pożarowe w lasach Warmii i Mazur

Wraz z cieplejszymi i suchymi dniami wzrasta ryzyko zaprószenia ognia na przesuszonej ściółce. Lasów Państwowych w Olsztynie rozpoczęła akcję przeciwpożarową, która potrwa do października. Leśnicy kompleksowo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV