Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Adam Żyliński poza Platformą

Adam Żyliński

Warmińsko- mazurski poseł Adam Żyliński wystąpił z Platformy Obywatelskiej.

Swoją rezygnację uzasadnił sprzeciwem wobec działań PO w samorządzie. Chodzi głównie o brak relacji z lokalnymi strukturami Platformy.

Konflikt między mną a lokalnymi samorządowcami trwa od wielu lat  – powiedział Żyliński i dodał, że z taką decyzją nosił się od kilku lat. Poseł nie godzi się także na to, że wielu funkcjonariuszy partyjnych zasiada w administracji publicznej.

Adam Żyliński, który był burmistrzem i radnym Iławy twierdzi też, że upartyjniony jest iławski samorząd. Poseł podkreślił, że złożył legitymację partyjną, ale pozostaje w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej.

Adam Żyliński jest posłem PO drugą kadencję. Mandat zdobył w okręgu elbląskim. Zapowiedział też, że w przyszłorocznych wyborach samorządowych zamierza kandydować na burmistrza Iławy – jak mówi – „przeciwko lokalnym strukturom Platformy”.(msoch/kan/as)

W piątek po godz. 17.00 w audycji „Studio na Wiejskiej” wyemitujemy rozmowę z posłem Adamem Żylińskim. Zapraszamy do wysłuchania.

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Hołowczyc pisarzem

Krzysztof Hołowczyc i Ireneusz Iwański - kierowca i dziennikarz - autorzy książki "Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy". W audycji "Wieczór autorski" mówią, jak powstawał ten...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV