Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Jan Ardanowski odwiedził Białą Piską

Poseł Jan Ardanowski na spotkaniu w Białej Piskiej. Fot. Małgorzata Zbrożek

Poseł Jan Ardanowski, wiceprzewodniczący komisji rolnictwa i rozwoju wsi, spotkał się z mieszkańcami Białej Piskiej w ramach akcji Prawa i Sprawiedliwości „Polska jest jedna”.

Rozmawiano m.in. o afrykańskim pomorze świń i płocie, który miał stanąć wzdłuż wschodniej granicy, żeby zapobiegać migracji chorych zwierząt. Takie rozwiązanie budzi jednak wątpliwości – powiedział Jan Ardanowski.

00:00 / 00:00

Polscy rolnicy mają kłopoty ze sprzedażą swoich produktów w kraju. Żeby rozwiązać ten problem, rząd zachęca m.in. do kupowania produktów z biało-czerwoną flagą i napisem „Produkt polski”.

00:00 / 00:00

Rolnicy od ponad roku mogą już sprzedawać swoje wyroby np. na targu. Teraz rząd chce, żeby mogły to kupować również restauracje czy gospodarstwa agroturystyczne.

Wątpliwości wobec postawienia płotu ma również minister ochrony środowiska. Konstrukcja uniemożliwiłaby bowiem migrację innych, zdrowych zwierząt.

Autor: M.Zbrożek/B.Gajlewska
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biała Piska, afrykański pomór świń, ASF
Zbigniew Babalski: Uważam, że warto postawić zaporę chroniącą Polskę przed ASF

Co do budowy płotu na wschodniej granicy Polski nie ma sporu, ale są delikatnie rozbieżne stanowiska – mówił w Porannych Pytaniach wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV