Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Jerzy Szmit zapowiada dalszą walkę o „16”

Poseł Jerzy Szmit zapowiada dalszą walkę o remont „16”. Fot. Łukasz Węglewski

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ciągle nie uwzględnia w swoich planach kontynuacji przebudowy drogi krajowej nr 16 – powiedział na konferencji prasowej w Olsztynie poseł PiS Jerzy Szmit. Poseł zapowiada dalszą walkę, w tym blokadę „16” – 16 marca u wylotu tej drogi z Olsztyna.

Po konsultacjach społecznych zapisano, zdaniem parlamentarzysty, informację, że będą dalsze analizy, rozważania i badania. Jerzy Szmit ocenia, że nie ma jasnej deklaracji, iż ta sprawa będzie załatwiona i zapowiada, że zamierza walczyć o remont drogi w Brukseli:

00:00 / 00:00

Poseł PiS zamierza też doprowadzić do akcji protestacyjnej na „16” w dniu 16 marca, u wylotu „16” z Olsztyna:

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit ma nadzieję, że do jego akcji przyłączą się, oprócz działaczy Prawa i Sprawiedliwości, także inne organizacje i siły społeczne. Poseł ma nadzieję, że poprze go także prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Zapowiedział również, że zwróci się do wszystkich parlamentarzystów z regionu o ponowne wystąpienie do pani premier i minister Marii Wasiak o wsparcie inicjatywy przebudowy „16”. (kaszub/as)

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szmit, blokada
Rolnicy z Warmii i Mazur rozpoczęli serię protestów

Dziś protestowali w Nowym Mieście Lubawskim. Kolejne manifestacje szykują w Olsztynie i Mrągowie. W Nowym Mieście Lubawskim przez prawie 4 godziny rolnicy blokowali ulicę Mickiewicza, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV