Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Leonard Krasulski podkreślił w Gwiździnach rodzinny charakter dożynek

Rolnicy świętowali w Gwiździnach dożynki. Fot. Krzysztof Kaszubski

W Gwiździnach koło Nowego Miasta Lubawskiego rolnicy świętowali dożynki.

Jak podkreślał prezes elbląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł Leonard Krasulski, -świętują rolnicze rodziny i taki charakter mają tegoroczne dożynki.

00:00 / 00:00

Na uroczystości przyjechała senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusława Orzechowska, która podkreślała, że jej obecność na dożynkach to swoisty hołd oddany rolnikom za ich ciężką pracę.

00:00 / 00:00

Obecny na dożynkach w Gwiździnach  dyrektor oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie Grzegorz Kierozalski podkreślił, że Warmię i Mazury ominęła susza, która dotknęła inne regiony kraju, w sumie 2,5 miliona hektarów upraw. Na najbliższym posiedzeniu, rząd ma zatwierdzić krajowy program wsparcia dla poszkodowanych przez skutki suszy. Chodzi o co najmniej pół miliarda złotych pomocy.

00:00 / 00:00

Natomiast sołtys wsi Gwiździny Ireneusz Dąbrowski podkreślił, że miejscowi rolnicy są zadowoleni z tegorocznych zbiorów.

00:00 / 00:00

Fot. Krzysztof Kaszubski

Fot. Krzysztof Kaszubski

Fot. Krzysztof Kaszubski

Fot. Krzysztof Kaszubski

………………….

Pomoc dla rolników
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział pomoc rolnikom dotkniętych suszą. Szef rządu uczestniczył w II Ogólnopolskim Święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi” w Kolnie w województwie podlaskim. Mateusz Morawiecki podkreślił, że rolnicy nie powinni być pozostawieni sami sobie w trudnej sytuacji. Zaznaczał, że rząd zdecydował o dopłacie do hektara w przypadku strat większych niż 70 procent. Będzie to ponad tysiąc złotych od hektara.

………………….

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, Leonard Krasulski
Krajowe Dni Ziemniaka przyciągnęły do Siemiątek tysiące odwiedzających

W Siemiątkach koło Nidzicy trwają 26. Krajowe Dni Ziemniaka. Na Warmię i Mazury zjechali wystawcy, a także goście z Polski i z zagranicy. Wśród odwiedzających był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV