Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Maciejewski postawił ultimatum olsztyńskiej spółce MPEC

Andrzej Maciejewski, fot. D.Grzymska

Jeśli olsztyński MPEC nie ujawni dokumentów, może spodziewać się interwencji poselskiej. Takie ultimatum padło z ust warmińsko-mazurskiego posła Kukuz 15, Andrzeja Maciejewskiego podczas konferencji prasowej.

Parlamentarzysta zażądał udostępnienia umów cywilno-prawnych, które zostały zawarte od 2014 roku do dzisiaj. To pokłosie odmowy przez MPEC udostępnienia dokumentów członkom Forum Rozwoju Olsztyna.

Poseł Maciejewski zapowiada, że na odpowiedź będzie czekał do grudnia, a potem zacznie działać. Zgodnie z ustawą o mandacie posła, może przeprowadzić na miejscu interwencję poselską i zażądać okazania dokumentów w siedzibie MPEC-u.

Parlamentarzysta podsumował też drugi rok działalności poselskiej. Poseł Maciejewski zgłosił prawie 180 interpelacji i prawie 160 zapytań, którym nadano bieg. Pracował także nad dwoma ustawami, oraz jest wnioskodawcą o powołanie komisji śledczej do spraw afery frankowej.

Najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się mieszkańcy do posła Maciejewskiego to: skargi na mieszkaniówkę komunalną w Olsztynie i sprawy sądowe.

Autor: D.Grzymska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mpec, Andrzej Maciejewski
Andrzej Maciejewski: Broń oznacza odpowiedzialność. Obywatel musi mieć prawo do obrony

Gościem Marka Lewińskiego w Porannych Pytaniach  był poseł ugrupowania Kukiz'15 Andrzej Maciejewski. Sejm zajął się projektem noweli ustawy o broni i amunicji, przygotowanej przez grupę posłów Kukiz'15....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV