Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłanka Iwona Arent chce jak najszybszego wyjaśnienia afery Amber Gold

Posłanka Iwona Arent

Chcę jak najszybszego rozwiązania sprawy Amber Gold – mówiła w Porannych Pytaniach  posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent.

Parlamentarzystka z Warmii i Mazur zastąpi w komisji śledczej Marka Suskiego, który został szefem gabinetu politycznego premiera.

Iwona Arent przyznała, że przyjęła propozycję pracy w komisji. Tysiące ludzi zostało oszukanych i straciło oszczędności życia. Jak mówiła,  chce wyjaśnić dlaczego organy państwa nie zabezpieczyły ludzi przed oszustami.

Głosowanie nad powołaniem nowych członków komisji Amber Gold odbędzie się w tym tygodniu, prawdopodobnie we wtorek. Czeka mnie ciężka praca. Muszę jeszcze wypełnić formalności i uzyskać dostęp do dokumentów tajnych i ściśle tajnych. Po otrzymaniu certyfikatu będę mogła w pełni uczestniczyć w pracach komisji. Chciałabym, aby komisja jak najszybciej doprowadziła do wyjaśnienia, dlaczego tylu Polaków zostało oszukanych i organy państwa, które powinny zabezpieczać ludzi przed oszustami nie funkcjonowały. Najważniejszy cel mojego działania w komisji ds. Amber Gold jest odpowiedź na pytanie: Kto zawinił?

W komisji śledczej nastąpiła jeszcze jedna  zmiana. Wojciech Zubowski z PiS zastąpi nową rzeczniczkę rządu Joannę Kopcińską.
Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent

 

Redakcja: BSChromy/K.Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, Prawo i Sprawiedliwość, komisja, posłanka, Amber Gold
Jeden na Jednego, czyli PiS kontra Nowoczesna. Rozmawiano o wodzie i opozycji, która zaczyna budowa koalicję

Jeden na Jednego, czyli starcie opozycji z partią rządzącą. Goście audycji rozmawiali m.in. o Państwowym Gospodarstwie Wodnym i opozycji, która próbuje budować jeden blok polityczny. Gośćmi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV