Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie Arent, Babalski, Krasulski i Szmit na wstępnych listach PiS do Sejmu

poseł Jerzy Szmit znalazł się na wstępnej liście PiS do sejmu, fot. M. Zbrożek

Czworo obecnych i byli posłowie PiS z Warmii i Mazur znaleźli się na listach kandydatów do Sejmu, przedstawionych przez regionalne struktury krajowym władzom partii.

Nazwiska ułożone są na razie w kolejności alfabetycznej, a działacze nie ujawniają szczegółów. Z informacji uzyskanych od działaczy PiS w okręgach olsztyńskim i elbląskim wynika, że na wstępnych listach zaproponowanych władzom krajowym do akceptacji, znaleźli się wszyscy obecni posłowie: Iwona Arent, Zbigniew Babalski, Leonard Krasulski i Jerzy Szmit.

Szef olsztyńskich struktur PiS powiedział, że na wstępnej liście z jego okręgu jest 20 osób, które mogłyby ubiegać się w sumie o 10 mandatów. Jerzy Szmit stwierdził, że są to reprezentanci wszystkich powiatów, samorządowcy, przedstawiciele środowisk akademickich, rolnicy i przedsiębiorcy, także osoby spoza partii, znane z działalności publicznej. Nie chciał mówić o nazwiskach, ale ujawnił, że na liście znaleźli się dwaj byli posłowie – Wojciech Kossakowski i Jerzy Gosiewski.

Leonard Krasulski, który kieruje PiS w okręgu elbląskim i jest uważany za jednego z najbliższych współpracowników prezesa Kaczyńskiego, zastrzegł‚ w rozmowie z PAP, że w jego przypadku nie jest jeszcze pewne, czy będzie się ubiegał‚ o reelekcję. Nie chciał‚ jednak podać powodów. Jak powiedział na wstępnej liście z jego okręgu są obecnie 22 osoby zaproponowane przez pełnomocników powiatowych, a po kolejnej weryfikacji ma pozostać 16 kandydatów, którzy będą ubiegać się o osiem mandatów. Nie chciał jednak ujawnić nazwisk. Mówił tylko, że prawie połowa z nich to kobiety.

(pap/kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm
6-latki jednak pójdą do szkoły

Karty z 300 tysiącami podpisów mogą iść na makulaturę. Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy dotyczącej 6-latków. Tym samym Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV