Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie opracowują model finansowania samorządów

O finansowaniu samorządów po 2020 roku rozmawiają członkowie sejmowej komisji samorządu terytorialnego. Fot. K. Kaszubski

Po roku 2020 samorządy nie będą miały pieniędzy na inwestycje, bo do Polski będzie płynęło dużo mniej środków z funduszy unijnych niż obecnie.

Mówili o tym na wyjazdowym posiedzeniu w Mrągowie posłowie sejmowej komisji samorządu terytorialnego. Jej przewodniczący poseł Andrzej Maciejewski uważa, że receptą na przyszłość może być partnerstwo publiczno-prywatne. Formuła partnerstwa publiczno-prywatnego budzi wątpliwości olsztyńskiego radnego Dariusza Rudnika w kontekście planów budowy spalarni śmieci w stolicy Warmii i Mazur. Radny był zaproszony na posiedzenie sejmowej komisji.

Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego

W środę (25 maja) sejmowa komisja samorządu terytorialnego będzie gościła w Reszlu gdzie jej członkowie porozmawiają z samorządowcami o kulturze.

 

(kkasz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, sejm, poseł, posłowie
Młodzież odebrała nominacje na parlamentarzystów

18 uczniów z Warmii i Mazur odebrało z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego akty nominacji upoważniające do udziału w 22. Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Obrady zaplanowano na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV