Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie PiS z Warmii i Mazur przypominają o nieczystościach przywożonych tu po awarii oczyszczalni Czajka

Fot. Aleksandra Skrago

Na 4 dni przed wyborami prezydenckimi posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur przypominają awarię oczyszczalni Czajka w Warszawie i sprawę wywożenia nieczystości z Warszawy m.in. na Warmię.

Swoją konferencję Iwona Arent i Robert Gontarz zorganizowali przed Urzędem Gminy Grunwald. Lokalizacja nie jest przypadkowa. To właśnie gmina Grunwald jest jedną z tych, do których miały trafiać nieczystości wywożone z Warszawy podczas awarii oczyszczalni Czajka.

Iwona Arent powiedziała, że w tej sprawie pisała do prezydenta Warszawy, domagając się informacji, dokąd i w jakich ilościach trafiały nieczystości. Jak mówiła, odpowiedź była lakoniczna, bez precyzyjnych informacji, wskazująca, że wszystko odbywało się zgodnie z prawem.

00:00 / 00:00

Robert Gontarz podkreślał, że wywożenie nieczystości do innych województw jest dowodem na to, że Rafał Trzaskowski jest „nieumiejętnym” prezydentem Warszawy.

00:00 / 00:00

Obecny podczas konferencji wójt gminy Grunwald Adam Szczepkowski powiedział, że nieczystości były wywożone do jednej z firm na terenie gminy. Jak przyznał, odbyło się to zgodnie z przepisami.

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Arent, poseł, PiS, posłowie, nieczystości, awaria, oczyszczalnia ścieków, Warszawa, kampania prezydencka, Czajka
Leonard Krasulski: Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną to nie jest budowa Kanału Panamskiego, ale duże rondo

Gościem Krzysztofa Kaszubskiego w Porannych Pytaniach był Leonard Krasulski - poseł PiS i prezes PiS w okręgu elbląskim. Rozmawiano o wizycie premiera Morawieckiego w Braniewie, kampanii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV