Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Postawmy tamę pandemii”. Rząd zaostrza środki walki z koronawirusem. Sprawdź, co się zmienia

Rząd przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19. Rząd zaostrza też środki walki z koronawirusem.

Chcemy wypłaszczać krzywą przyrostu zakażeń (…) Podjęliśmy decyzje dotyczące następnych obostrzeń (…) Postawmy tamę pandemii

– mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Od dziś w sklepach obowiązuje limit do 3 osób na jedną kasę. Od godziny 10 do 12 ze sklepów i aptek mogą korzystać tylko seniorzy.

W weekendy zamknięte będą wszystkie sklepy budowlane. Nieczynne będą także zakłady kosmetyczne i fryzjerskie.

Rząd wprowadza ograniczenia dostępu do parków i miejsc rekreacji. Zamknięte zostaną wypożyczalnie rowerów miejskich. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki w miejscach pracy musi być zachowany dystans półtora metra i zapewnione środki do dezynfekcji.

Jak podkreślał minister zdrowia Łukasz Szumowski codziennie mamy 200-250 nowych zakażeń.
Wszystkie modele dotyczące przebiegu epidemii mówią o podwajaniu co kilka dni tych przyrostów. Musimy ograniczyć nasze kontakty, żeby ograniczyć przyrosty, ale nie o 50 procent tylko o 80-90 procent.
Szef resortu zdrowia zaznaczył, że obostrzenia, które wprowadza rząd są po to by ograniczyć kontakty społeczne, a tym samym spowolnić wzrost zachorowań.

Redakcja B.Świerkowska-Chromy za PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, uwaga, pilne
Zmarło 5 kolejnych osób chorych na COVID-19. Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2055

Po tym, jak Ministerstwo Zdrowia poinformowało wieczorem o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, łączny bilans wzrósł do 2055 osób. Resort podał, że zmarło kolejne pięć osób,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV