Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posterunki Straży Rybackiej z regionu otrzymały nowe wozy terenowe. „Ułatwi to pracę strażnikom i umożliwi skuteczne egzekwowanie prawa”

Fot. K. Grabowska

Ponad milion złotych kosztowało pięć terenowych wozów, które zasilą posterunki wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej na Warmii i Mazurach.

Pieniądze udało się pozyskać z programu operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020. Dwa samochody trafiły już do posterunków w Rucianym Nidzie i Pasymiu. Komendant drugiego Mirosław Żelazko mówi, że wóz, który teraz jest na wyposażeniu pasymskiego posterunku zasługuje na emeryturę. Kupowany był dziesięć lat temu:

To był pojazd typu SUV, z łącznym przebiegiem 300 tysięcy kilometrów.

00:00 / 00:00

Jeszce w listopadzie nowe wozy trafią też do posterunków w Olecku, Ełku i Nowym Mieście Lubawskim. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który wspomagał pozyskanie środków na ich zakup teraz liczy na ich dobre wykorzystanie:

Pozyskanie tego sprzętu ułatwi pracę strażnikom rybackim i umożliwi skuteczne egzekwowanie prawidłowej gospodarki rybackiej.

00:00 / 00:00

Oprócz samochodów terenowych udało się też zakupić dziesięć profesjonalnych lornetek termowizyjnych.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Artur Chojecki, Mirosław Żelazko, wozy terenowe
Nowe Miasto Lubawskie czeka na nową obwodnicę. „Wiosną prace ruszą pełną parą”

Krótszy czas przejazdu, mniej skrzyżowań i bezpieczniejsza droga. To ma zapewnić 18-kilometrowa obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego. Teraz na miejscu prowadzone są prace przygotowawcze przed rozpoczęciem budowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV