Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poszukiwania trwały dwa dni. Służby odnalazły zaginionego 30-latka. „Był odwodniony i wyczerpany”

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Marek Lewandowski

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 30-letniego mężczyzny z gminy Kolno, którego zaginięcie zgłoszono policji w Biskupcu dwa dni temu. Rano mężczyzna wyszedł do pracy, ale do niej nie dotarł. W pobliżu domu rodzina znalazła porzucony rower.

Mówi młodsza aspirant Izabela Kołpakowska z olsztyńskiej policji:

Z informacji wynikało, że jego życie mogło być zagrożone. Funkcjonariusze przystąpili do intensywnych poszukiwań. W kilkanaście godzin sprawdzili okoliczny teren. W akcję zaangażowali się także strażacy oraz terytorialsi. Wykorzystano specjalistyczny sprzęt umożliwiający przeszukanie trudnego terenu oraz dwa psy tropiące.

Mężczyzna został odnaleziony w środę po południu:

Został on odnaleziony w miejscu gęsto pokrytym roślinnością. Był odwodniony i wyczerpany. Na miejsce została wezwana karetka, która przekazała mężczyznę pod specjalistyczną opiekę medyczną w Biskupcu.

Policja nie podała przyczyn zaginięcia na prośbę rodziny. W sumie w akcji poszukiwawczej wzięło udział 100 osób, obok policjantów, strażacy i żołnierze z 4. Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, straż pożarna, poszukiwania, odnaleziony
Czy można jeździć szybko, ale bezpiecznie? „Jeśli pieszy zderzy się z autem przy prędkości 70 km/h, nie ma szans na przeżycie”

Dzień Bezpiecznego Kierowcy nieprzypadkowo jest obchodzony 25 lipca, gdyż tego dnia, w Kościele Katolickim przypada wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców. Święto powstało w 2006 roku,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV