Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szukanie środków na Projekt Pilecki

Plakat promujący Projekt Pilecki

Stowarzyszenia Auschwitz Memento apeluje w całej Polsce o wsparcie produkcji filmu dokumentalnego o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

W tym roku przypada 65 rocznica komunistycznej zbrodni sądowej na bohaterze walki o wolną Polskę. List w sprawie zbierania funduszy dotarł do władz Elbląga i został zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej miasta.

Możemy jedynie przekazać go mieszkańcom i prosić o zainteresowanie obywatelską akcją Projekt: Pilecki. To zależy od samych elblążan, czy zechcą się włączyć. Naszym zdanie- pomysł upamiętnienia tak nietuzinkowej postaci jest tego wart. – podkreśla Leszek Sarnowski z Departamentu Kultury w elbląskim ratuszu.

Według projektodawców film o rotmistrzu Pileckim kosztować ma ponad 200 tysięcy złotych. Nazwisko każdego darczyńcy będzie umieszczone na stronie www.projektpilecki.pl . W apelu Stowarzyszenia Auschwitz Memento czytamy – Realizacja pełnometrażowego, fabularyzowanego filmu dokumentalnego o życiu i działalności Witolda Pileckiego jest wielką szansą wpisania na stałe tej postaci do panteonu bohaterów Polski i Europy.

Film ma być wydany – poza polską, także w angielskiej, niemieckiej i francuskiej wersji językowej.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w historia
Opóźnia się otwarcie muzeum

Początkowo uroczyste otwarcie miało się odbyć we wrześniu ubiegłego roku, ale z powodu decyzji konserwatora zabytków przedłużyła się modernizacja budynku, w którym powstaje muzeum. Później mówiono...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV