Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Potrącenie 51-latki w Olecku. Policja apeluje o ostrożność

Fot. Przemysław Getka

Rano na przejściu dla pieszych w Olecku potrącona została piesza. 51-letnia kobieta przechodziła przez pasy na ul. Kościuszki. Po tym jak potrącił ją osobowy citroen, z urazem głowy i ręki została przewieziona do szpitala w Ełku. Kierujący był trzeźwy.

W miniony weekend na drogach powiatu oleckiego doszło również do kilku kolizji. Ich przyczynami było min. zderzenie z dzikim zwierzęciem czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci przypominają kierowcom by dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze. Zachować ostrożność muszą także piesi, którzy mają pierwszeństwo na przejściach, ale w innych miejscach muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Trzeba też pamiętać, że przy śliskiej nawierzchni kierowcy może być trudno zahamować, a po zmroku trudno dostrzec pieszego. W terenie niezabudowanym jest obowiązek noszenia odblasków. Dobrze je mieć także w mieście.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w OLecko, potrącenie, kolizja, pasy
Zamiast skrzyżowania rondo. Dwie firmy chcą przebudować fragment obwodnicy Olecka

Dwie oferty wpłynęły na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej numer 65 z drogą wojewódzką numer 655. Oferty są obecnie analizowane pod kątem cenowym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV