Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Potrącił funkcjonariusza i uciekł. Napastnik jest już w rękach policji

Fot. fotolia.pl

Policjanci ze Szczytna zatrzymali 28-latka, który wczoraj po południu potrącił funkcjonariusza i uciekł.

Napastnik ukrył się w jednym z mieszkań. Podczas interwencji był zaskoczony i próbował uciekać. Został jednak obezwładniony.

Przypomnijmy – wczoraj (8 kwietnia) przy ul. Piłsudskiego w Szczytnie policjant podszedł do stojącego z włączonym silnikiem auta, żeby skontrolować kierowcę, który – w jego ocenie – zachowywał się dziwnie. Mężczyzna był opryskliwy, nie chciał okazać dokumentów i gwałtownie ruszył, potrącając funkcjonariusza. Policjant oddał trzy strzały ostrzegawcze. Dwie ulice dalej kierowca wyszedł z auta i uciekł pieszo.

28-latek prawdopodobnie usłyszy zarzut czynnej napaści na policjanta, za co grozi mu do 10 lat więzienia,. Odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli i złamanie zakazu kierowania pojazdami. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, m.in. za oszustwo i zniszczenie mienia.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zatrzymanie
Policja po raz kolejny ostrzega przed łamaniem zakazów. Tylko jednego dnia ukarano ponad 20 osób

Ponad 20 osób jednego dnia ukarała elbląska policja za łamanie zasad obowiązujących w czasie epidemii. Na razie musimy zapomnieć o towarzyskim grillowaniu, spotkaniu w ogródku albo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV