Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Potrójne postojowe. Większa pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych przez COVID-19

Przedsiębiorcy mogą trzykrotnie ubiegać się o świadczenie postojowe. Nowa odsłona tarczy antykryzysowej uprawnia do tego świadczenia tych, którzy założyli działalność przed 1 kwietnia.

Należy wykazać minimum 15-procentowy spadek przychodu.

Przykładowo na wniosku składanym w maju, przychód w kwietniu powinien być niższy o 15 procent od przychodu w marcu

– tłumaczy Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

00:00 / 00:00

Wypłata świadczenia postojowego może nastąpić nie więcej niż 3 razy. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub zleceniobiorcy, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie poprawiła się. Ocenia to sam wnioskodawca.

W oświadczeniu nie trzeba wykazywać kolejnego spadku przychodów, ale sytuacja materialna przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, powinna być na podobnym poziomie lub zmienić się nieznacznie.

Anna Ilukiewicz dodaje, że warto wyraźnie zaznaczyć we wniosku swoje aktualne dane kontaktowe. W razie wątpliwości pracownik ZUS skontaktuje się z przedsiębiorcą telefonicznie lub mailem i wyjaśni jak uzupełnić lub skorygować wniosek. Wtedy pomoc dotrze szybciej.

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w finanse, pomoc, przedsiębiorca, ZUS, przedsiębiorcy, przedsiębiorstwa
Bliższe Spotkania – 19.05 2020

„Dzień Dobrych Uczynków” oraz alergia - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Iza Malewska. Ostatnie tygodnie pokazały, że w wielu z nas jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV