Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powalone drzewa, zerwany dach szkoły. Potężna burza przeszła przez Pisz

Fot.FB/InfoPisz

Burza, która w piątek wieczorem przeszła nad powiatem piskim na Mazurach, powaliła kilkanaście drzew. Trwa odblokowywanie dróg – poinformowała straż pożarna. Wichura zerwała także dach na budynku piskiego liceum.

W piątek po południu nad powiatem piskim burza powaliła kilkanaście drzew, które blokują drogi. Straż pożarna usuwa tarasujące drogi drzewa i konary. Strażacy apelują do kierowców o ostrożność.

Wichura towarzysząca burzy zerwała dach na budynku liceum ogólnokształcącego w Piszu. Lokalne media i mieszkańcy miasta pokazują w mediach społecznościowych, że w piskim parku drzewa zostały wyrwane z korzeniami, połamane drzewa widać też na nadbrzeżu.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (MOPR) na jeziorze Roś leżącym w powiecie piskim nie odnotowało żadnych poważniejszych zdarzeń. Jednocześnie MOPR ostrzega, że w nocy nad mazurskimi jeziorami będą przechodziły burze.

Burze oraz burze z gradem i silnym wiatrem mogą przechodzić w nocy nad całym regionem.

Fot. FB/InfoPisz

Fot. FB/InfoPisz

Fot. FB/InfoPisz

Źródło: PAP/jwo/ mbo/ jann/
Fot: Fot.FB/InfoPisz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Pisz, wichura, dach, uwaga
Trwa remont komendy policji w Piszu. To część większego projektu

Trwa remont komendy policji w Piszu. To jeden z elementów większego projektu, który ma poprawić bezpieczeństwo, zwłaszcza w małych miejscowościach. Oprócz modernizacji służb mundurowych, przywracane są...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV