Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powiat olsztyński wspiera strategiczne imprezy

Fot. Sławomir Ostrowski

72 tysiące złotych przeznaczy Powiat Olsztyński na wsparcie organizacyjne 20 imprez na Warmii.

Największe kwoty powiatowi radni przeznaczyli na organizację Napoleoniady w Jonkowie i Kiermas Warmiński w Bałdach – obie imprezy zostaną zasilone 10 tysiącami złotych. Na Dożynki-Powiatowo Gminne radni przeznaczyli 8 tysięcy złotych, a Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Jeziora Luterskiego – 7 tysięcy złotych.

Nieco mniejszą pomoc finansową z powiatu otrzymają także m.in. Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie, Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście, Spotkania Warmińskie w Gietrzwałdzie, Wojewódzki Konkurs Zespołów Teatralnych „O laur Złotej Rybki” w Biskupcu, Powiatowy Przegląd Grup Kolędujących w Barczewie, Święto Chleba w Dobrym Mieście, czy konkurs kulinarny „O Garniec Kłobuka” w gminie Dywity.

Na powiatowe pieniądze mogą także liczyć imprezy sportowe takie, jak mistrzostwa powiatu w siatkówce, piłce nożnej, Warmińskie Biegi Przełajowe, czy Międzynarodowe Kolarskie Kryterium Uliczne w Biskupcu. (gol/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, imprezy, dofinansowanie
Samorząd dofinansuje usuwanie azbestu

Samorząd województwa przeznaczył prawie 4 miliony złotych na usuwanie azbestu z dachów nieruchomości na Warmii i Mazurach. O dotacje mogą się starać lokalne samorządy, które przeprowadziły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV