Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powstał film o kultowej Moleście. Jest zwiastun

Skandal. Fot. Mateusz Kowalik

„Skandal. Ewenement Molesty” w reżyserii Bartosza Paducha opowiada o życiu kilku chłopaków zafascynowanych MTV na ursynowskim blokowisku w połowie lat 90., którzy postanowili założyć kultowy skład Mistic Molesta. Film będzie miał swoją światową premierę w czasie festiwalu Millennium Docs Against Gravity, który odbędzie się w 6 miastach w dniach 8-22 maja.

Niezwykłe materiały archiwalne pozwalają nam przenieść się do szarej rzeczywistości przechodzącej transformację Polski, przeciw której chłopaki z Molesty się buntowali. Ich szczerość od razu pokochali ludzie, a skład szybko zyskał status legendarnego. Film Paducha bierze swoją nazwę od debiutanckiej płyty Molesty – „Skandal”. Tego składu słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych.

Co obecnie dzieje się z artystami, którzy zaczynali w Moleście? Twórcom filmu udaje się do nich dotrzeć, a oni w bardzo emocjonalnych wypowiedziach wracają do swoich początków i opowiadają nie tylko o swoich muzycznych doświadczeniach z tamtego czasu, ale także o swoim życiu. Co pozostało z ich dawnych ideałów?

„Skandal. Ewenement Molesty” to prawdziwy wehikuł czasu, który pozwala przenieść się do lat, kiedy wszystko było proste, a kumple byli kimś więcej niż rodzina. Podczas Millennium Docs Against Gravity widzowie będą mogli przenieść się do tamtych czasów także za sprawą wyjątkowego koncertu.

 

Ł.A/mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w skandal
Miał być naukowy przełom. Skończyło się utratą dużych pieniędzy. Jest wyrok w głośnej sprawie badań nad sztucznym rozrodem węgorza

To miała być naukowa sensacja. Badacze z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego obiecywali opracowanie metody sztucznego rozrodu węgorza europejskiego, co nikomu wcześniej się nie udało. Projekt ruszył w roku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV