Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powstanie 1,5 km nowej sieci

Prawie 9 milionów złotych będą kosztowały prace modernizacyjne w olsztyńskiej oczyszczalni ścieków. W ratuszu podpisano umowę dotyczącą kolejnego etapu porządkowania gospodarki wodno-ściekowej.

Wszystko po to, by sprostać unijnym wymogom – wyjaśnia Maria Sokoll, z-ca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
mówi Maria Sokoll:

00:00 / 00:00

Zdaniem Wiesława Pancera prezesa Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego w Olsztynie wcześniejsze inwestycje, które realizowano od 2004 roku nie wystarczą. Olsztyńska oczyszczalnia decyzją marszałka Warmii i Mazur została uznana za aglomeracyjną i teraz trzeba ją dostosować do zwiększonych potrzeb.
mówi Wiesław Pancer:

00:00 / 00:00

Oprócz prac modernizacyjnych w samej oczyszczalni, dzięki pozyskanym funduszom uda się też wybudować prawie 1,5 km nowej sieci i do oczyszczalni przyłączone zostaną ulice Jagiellońska, Erdmanowej, Borowa i Laszki – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz:

00:00 / 00:00

Inwestycje w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków Łyna mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Od 2004 roku na porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Olsztynie wydano prawie 450 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sieć, kanalizacja
Kolejne miejscowości z kanalizacją

Osiem miejscowości w gminie Giżycko będzie miało kanalizację. Przedsięwzięcie obejmie Bogaczewo, Kozin, Wrony, Sterławki Średnie, Gajewo, Sulimy i Wilkasy. Powstanie tam 5,5 kilometra sieci wodociągowej i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV