Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powstanie film o lotnikach legendarnego Dywizjonu 303

Piloci Dywizjonu 303. Rok 1940

Nie powinien to być film zrobiony „na kolanach” – tak w rozmowie z Radiem Olsztyn Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje plany nakręcenia filmu o legendarnym Dywizjonie 303.

Producentka filmowa i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska jest przekonana że może to być dobry obraz, jeśli jego reżyserem zostanie Łukasz Palkowski.

00:00 / 00:00

Małgorzata Kidawa -Błońska, która w Olsztynie była gościem Klubu Obywatelskiego podkreślała, że musi to być „film opowiadający o ludziach. Wówczas będzie tłumaczył naszą historię”.

W Warszawie odbyła się konferencja, podczas której przedstawiono koncepcję produkcji. Ma on być adaptacją książki Arkadego Fidlera pod tytułem „Dywizjon 303”. Zdjęcia mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Producentem filmu i scenarzystą jest Jacek Samojłowicz. Na razie nie jest jednak przesądzone, czy film wyreżyseruje Łukasz Palkowski.

Zdjęcie z książki „Dywizjon 303” – Arkady Fidler (1956)

(msoch/iar/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, historia, wojna, pilot, samolot, Dywizjon 303, lotnicy, lotnik
Mazurskie historie

W serii wydawniczej „Moja biblioteka mazurska” ukazały się dwie książki „profesorskie”: Janusza Małłka i Grzegorza Jasińskiego. Autorzy, a także twórca „Biblioteki”, Waldemar Mierzwa proponują lekturę adresowaną...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV