Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powstanie lista potrzeb rolnicznych

Mazurskie AGRO SHOW Ostróda odwiedził minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Fot. Marek Lewiński

We wszystkich województwach w Polsce powstaną Regionalne Programy Rolne – zapowiedział w Ostródzie minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

– Zespoły działające przy Ośrodkach Doradztwa Rolniczego mają stworzyć listę najpilniejszych potrzeb branży rolniczej w danym województwie – dodał Jurgiel.

00:00 / 00:00

Na bazie tych potrzeb powstaną tak zwane „priorytety”, które pod koniec 2018 roku zostaną przekazane ministerstwu rolnictwa.

………………………………………..

Relacje z Ostródy przeprowadzał dziennikarz Polskiego Radia Olsztyn Marek Lewiński

Trzecia edycja wystawy Mazurskie AGRO SHOW Ostróda, podobnie jak w zeszłym roku, odbywa się w największych halach obiektu Expo Mazury.

Liczba wystawców w bieżącym roku jest wyższa niż rok wcześniej. Swoje oferty prezentuje blisko 200 firm. W 2016 roku w wystawie wzięło udział 150 wystawców. Impreza okazała się olbrzymim sukcesem frekwencyjnym – odwiedziło ją prawie 40 000 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż pierwszą edycję.

Największą atrakcją dla rolników tradycyjnie są ekspozycje maszyn, których na wystawie nie brakuje. Prezentują się wszystkie czołowe marki. Obecni są wszyscy liczący się dystrybutorzy w regionie. Podobnie jak w roku ubiegłym, również tegoroczna edycja została objęta patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

………………………………………..

Posłuchaj wywiadów Marka Lewińskiego z: ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem i wiceministrem Zbigniewem Babalskim

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

………………………………………..

 (mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo
Rolnicy powinni się przygotować na tegoroczne dopłaty

Coraz bliżej rozpoczęcia naboru wniosków na tegoroczne dopłaty bezpośrednie. To unijny mechanizm wsparcia finansowego dla rolników. Co roku po fundusze sięga ponad milion 300 tysięcy osób....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV