Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożar w firmie w Kisielicach. Spłonęły urządzenia rolnicze i kilka samochodów

Fot. fotolia.pl

Przed godziną 6.00 w Kisielicach w firmie handlującej maszynami i urządzeniami rolniczymi pojawił się ogień.

– Zapaliły się maszyny należące do tej firmy – informuje Krzysztof Rutkowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. – Straty są ogromne.

Na placu wewnętrznym firmy doszczętnie spłonęło kilka maszyn. Trzy samochody osobowe stanowiące bazę serwisową dla firmy. Spalił się ciągnik rolniczy, również ładowarka teleskopowa. W wyniku pożaru promieniowanie było tak duże, że uszkodzeniu uległy okna i elewacja budynku stojącego w pobliżu, w którym znajdowała się również kotłownia. Pożar nie przeniósł się do środka, natomiast promieniowanie było tak duże, że uszkodzeniu uległy instalacje.

00:00 / 00:00

Ogień doszczętnie strawił urządzenia rolnicze oraz kilka aut osobowych należących do firmy. Spłonęła także stojąca niedaleko ciężarówka z balotami słomy.

Straty wyniosły około 1,5 miliona złotych. W akcji gaśniczej udział brało 7 jednostek straży pożarnej. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, straż pożarna, Kisielice, firma
Pracowitą noc mieli strażacy z Warmii i Mazur. Wszystko przez burzę, jaka przeszła w nocy nad regionem

Warmińsko-mazurscy strażacy całą noc walczyli ze skutkami intensywnej burzy, jaka przed północą przeszła nad wschodnią częścią regionu. Do usuwania powalonych na drogi drzew wyjeżdżali ponad 70...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV