Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożar w Olsztynie. Nie żyje jedna osoba

Fot. fotolia

Policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniali przyczyny śmierci osoby, której ciało znaleziono w spalonej altanie w Olsztynie. Teraz ustalana jest tożsamość tej osoby – poinformował asp. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Strażacy otrzymali zgłoszenie po północy. Kiedy przybyli na miejsce, altanka w ogrodach Kormoran przy ul. Rejewskiego była całkowicie objęta ogniem. W trakcie dogaszania budynku natrafiono na zwłoki znajdujące się prawdopodobnie na łóżku – powiedział bryg. Sławomir Filipowicz z olsztyńskiej straży pożarnej.

W okresie jesienno-zimowym ogrodowe altany i pustostany zajmują często osoby bezdomne, których w regionie jest ponad tysiąc. Olsztyńska policja apeluje w specjalnym komunikacie, żeby informować służby porządkowe o osobach leżących na mrozie, przebywających w okolicach dworców, siedzących dłuższy czas na ławkach w parkach, czy zamieszkujących pustostany i kanały ciepłownicze. Szybko przekazana informacja może uratować życie.

 

Autor: K. Kantor/PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, śmierć, policja, altanka
Nie żyje Bronisław Sałuda

W wieku 93 lat zmarł Bronisław Sałuda - wydawca, pisarz, dziennikarz, w czasach stalinowskich i gomułkowskich (lata 1954 - 1966) dyrektor ówczesnej delegatury Polskiego Radia w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV