Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy „jedynkę” Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu na Warmii i Mazurach. To były reprezentant Polski w piłce nożnej

Polska jest w Unii Europejskiej od 14 lat

Grzegorz Schetyna przedstawił kandydatów Platformy Obywatelskiej na listy wyborcze Koalicji Europejskiej. Z listy osób, które zaprezentował przewodniczący PO wynika, że jego ugrupowanie będzie rekomendowało siedmioro swoich kandydatów na „jedynkach” spośród 13 okręgów wyborczych.

W skład Koalicji Europejskiej wchodzą poza PO także: PSL, SLD, Nowoczesna i Partia Zieloni. Grzegorz Schetyna powiedział, że wciąż trwają rozmowy koalicyjne na temat list.

00:00 / 00:00

Numerem jeden na listach Koalicji Europejskiej z ramienia PO na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu ma być były reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Frankowski, a w innych regionach Janusz Lewandowski, Róża Thun, Jerzy Buzek, Janina Ochojska, Ewa Kopacz i Radosław Sikorski.

Nie zapadły jeszcze decyzje co do pierwszych miejsc na listach w Warszawie i na Mazowszu.

 

Autor: K. Kantor/IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mocne tematy i mocne filmy w Do zobaczenia

"Wszyscy wiedzą", że Do zobaczenia to luzacki i niepoprawny politycznie filmowy show, który pędzi jak "Kurier" i nie jest depresyjny jak bohater uroczego "After life" z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV