Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy nowego prezesa PCK w Elblągu. To zasłużony krwiodawca i działacz społeczny

Kazimierz Stańczyk, nowy prezes PCK

Kazimierz Stańczyk, zasłużony krwiodawca i działacz społeczny, został nowym prezesem Zarządu Regionalnego Polskiego Czerwonego Krzyża w Elbląga. Zastąpił on Marka Jarosza, który po dwóch kadencjach, ze względów osobistych zrezygnował ze stanowiska.  

Kazimierz Stańczyk, oprócz działalności w Polskim Czerwonym Krzyży jest od lat zaangażowany w pomoc dla Polaków na Kresach. Wspiera zbiórki darów dla osób starszych i szkół, co roku odwiedza rodaków na Litwie czy Białorusi.

Jedną z najważniejszych spraw jaką zajmuje się PCK jest honorowe krwiodawstwo – podkreśla nowy prezes. Kazimierz Stańczyk jest od wielu lat jego propagatorem, szczególnie wśród młodych ludzi. Jak wspomina sam zaczął jeszcze w wojsku czyli ponad 40 lat temu, w sumie oddał blisko 50 litrów krwi.

Ale działalność PCK nie kończy się na krwiodawstwie. Polski Czerwony Krzyż zajmuje się także wsparciem osób chorych, ubogich oraz dzieci.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Kazimierz Stańczyk, nowy prezes PCK

Fot. ZR PCK Elbląg

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pck, prezes, Polski Czerwony Krzyż
Z impetem uderzył w słup i wypadł z samochodu. „Więcej szczęścia niż rozumu”

Pijany 19-latek pędził jak szalony autem ulicami Elbląga. Cud, że przeżył zderzenie czołowe ze słupem. Młody mężczyzna wsiadł do pożyczonej skody i „ruszył w miasto”. Monitoring...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV