Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy nowego prezesa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Zbigniew Targowski został prezesem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na to stanowisko wybrała go Rada Nadzorcza, która zakończyła postępowanie kwalifikacyjne.

Zbigniew Targowski – od roku jest dyrektorem regionu Banku Pocztowego S.A. Wcześniej był kierownikiem w PKO BP. O stanowisko prezesa W-MSSE ubiegali się także Krzysztof Kamiński, prezes spółki ze Stawigudy oraz Grzegorz Smoliński, zdymisjonowany z funkcji prezesa Strefy w lipcu tego roku.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa od 1997 roku. Zajmuje się wspieraniem nowych inwestycji i obejmuje obszar około 33,5 tysiąca kilometrów kwadratowych. Na jej terenie działają m.in. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach i Port Lotniczy Warszawa/Modlin. Firmy prowadzące działalność w Strefie są zwolnione z podatku dochodowego.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Dwie kolejne firmy otrzymały decyzję o wsparciu inwestycji w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała, od września ubiegłego roku, 17 decyzji o wsparciu przedsiębiorców na inwestycje o nakładach w wysokości co najmniej 403 milionów 200 tysięcy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV