Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prace na lotnisku w Szymanach ruszają pełną parą

Zwycięski projekt terminala na lotnisku w Szymanach koło Szczytna

W najbliższy wtorek rozpocznie się budowa terminala pasażerskiego Portu Lotniczego „Olsztyn-Mazury” w Szymanach.

Dziś podpisano umowę na wybudowanie tego obiektu. Był to najtrudniejszy z przetargów związanych z uruchomieniem mazurskiego portu lotniczego. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, gdy w drugim udało się wyłonić wykonawcę, dwukrotnie przekładano termin samego podpisania umowy.

Czasu na budowę jest niewiele, bo terminal ma być gotowy za rok. Co więcej, oferta wykonawcy jest nieco droższa, niż władze województwa chciały zapłacić za terminal.

Dzięki temu, że w innych przetargach udało się uzyskać pewne oszczędności, całkowity koszt budowy lotniska nie przekroczy 50 milionów euro, czyli kwoty wymienionej we wniosku o unijne dofinansowanie budowy lotniska – zaznacza Witold Wróblewski, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

00:00 / 00:00

W Szymanach trwają już prace związane z budową pasa startowego i nowego ogrodzenia. Aby dotacja unijna nie przepadła, budowa portu lotniczego musi się zakończyć do końca sierpnia przyszłego roku. To termin realny – przekonuje Witold Wróblewski, członek zarządu województwa.

00:00 / 00:00

Całkowity koszt inwestycji to 200 milionów złotych, z czego 76 procent pochodzi z funduszy europejskich. (apiedz/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Szymany
W Szymanach ruszyła budowa pasa startowego

Rozpoczęła się modernizacja pasa startowego na lotnisku w Szymanach. Na razie trwa zrywanie starej warstwy betonu na pasie, tak aby nie uszkodzić jego podłoża. W Szymanach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV