Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracę w Bartoszycach straci 50 osób

Z Moreny zostanie zwolnionych blisko 50 osób, fot. M. Sieraj

Czarne chmury zebrały się nad bartoszycką firmą odzieżową „Morena”. Istniejąca od 2002 roku spółka ogłosiła upadłość, bo główny odbiorca ze Skandynawii splajtował.

W najbliższym czasie bez pracy pozostanie więc blisko 50 osób. Firma zgłosiła już zawiadomienie o planowanych zwolnieniach do Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach – mówi Bożena Florek zastępca dyrektora placówki.

00:00 / 00:00

Spółka „Morena” powstała w 2002 roku. Mieszcząca się przy ul. Hubalczyków zakład zatrudniała około 50 pracowników. Firma specjalizował się w produkcji dobrej jakościowo odzieży wierzchniej. Prawie w całości sprzedawana była do krajów Unii Europejskiej. Między innymi do stałych od wielu lat kontrahentów ze Skandynawii.

To jedno z największych grupowych zwolnień w powiecie bartoszyckim od kilku lat. Obecnie stopa bezrobocia w tym regionie sięga blisko 27 procent.

(m.sier/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, zwolnienia
Baner wyborczy bulwersuje parafian

Baner wyborczy kandydata Prawa i Sprawiedliwości bulwersuje wiernych z parafii św. Brata Alberta w Bartoszycach. Zgodę na jego wywieszenie wydał ksiądz proboszcz Władysław Hnatczuk - bez...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV