Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Pracodawcy szukają wykwalifikowanych pracowników”. Wiceminister rodziny Elżbieta Bojanowska gościem Porannych Pytań

Wiceminister Elżbieta Bojanowska. Fot. K. Olszewski

O programach senior plus, 75 plus, 500 plus, rosnącym bezrobociu i zakazie handlu w niedzielę mówiła w Porannych Pytaniach wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska.

W styczniu stopa bezrobocia wzrosła o 0,3 i wyniosła 6,9 procent – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W ujęciu miesięcznym bezrobocie zwiększyło się we wszystkich polskich województwach. Najbardziej – o pół punktu procentowego – na Warmii i Mazurach i w świętokrzyskim.

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy bezrobocie sukcesywnie malało. Teraz wzrosło o 0,3 procenta, ale jest to i tak niska stopa bezrobocia jak na polskie warunki. Zimą i latem zawsze występują wahania w stopie bezrobocia. Latem, wiosną i jesienią bezrobocie spada, a zimą rośnie. Wynika to z sezonowości niektórych prac np. budowlanych czy rolnych.

Wiceminister Elżbieta Bojanowska podkreślała, że w Polsce mamy teraz rynek bardziej nastawiony na pracownika, niż pracodawcę.

Jest duże zapotrzebowanie pracodawców na wykwalifikowanych pracowników. W styczniu pracodawcy w całym kraju poszukiwali 144,5 tysiąca wykwalifikowanych pracowników.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Elżbietą Bojanowską

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiceminister
Wiceminister Zbigniew Babalski o rekonstrukcji rządu: To jest włączenie kolejnego biegu

Wczoraj zostali zaprzysiężeni nowi członkowie Rady Ministrów. Zbigniew Babalski wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi  oceniał w Porannych Pytaniach skład gabinetu premiera Morawieckiego. Według komentatorów to rząd...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV