Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracodawcy wspierający olsztyńskie szkoły zawodowe nagrodzeni. Pomagają uczniom w zdobywaniu praktycznej wiedzy

Fot. olsztyn.eu

W Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się szósta gala „Pracodawca Przyjazny Szkole”.

Jak co roku, statuetki odebrali przedsiębiorcy, którzy pomagają szkołom w stolicy regionu w kształceniu przyszłych pracowników. Chodziło o uhonorowanie pracodawców, bez których kształcenie zawodowe by nie istniało. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są na wniosek szkół, które kształcą w zawodach i potrzebują pomocy firm, które wspierają uczniów w zdobywaniu wiedzy praktycznej.

Bez pokazania przemysłu, miejsca pracy i tego na czym ta ma polegać i to w rzeczywistych warunkach, dla młodych ludzi przyszłość na rynku pracy jest abstrakcją. Kluczem do sukcesu są praktyki

– przekonywała Anida Samoraj – dyrektor Wydziału Kształcenia Urzędu Miasta w Olsztynie.

Ze szkołami zawodowymi w Olsztynie współpracuje ponad 80 procent małych i średnich firm z miasta i powiatu. W stolicy regionu jest 8 zespołów szkół zawodowych i dwa zespoły szkół, które kształcą osoby niepełnosprawne.

Podczas gali nagrodzono Hotel Anders w Starych Jabłonkach, firmy z branży elektryczno-elektronicznej: ELTEL Network Energetyka S.A w Olsztynie i ERKO z Jonkowa, Spółkę Hotele Olsztyn, Hair Styling- Salon Fryzjerski Tomasza Zimnego, Warmińsko-mazurski oddział Przewozów Regionalnych w Olsztynie a także zakład produkcji drewnianej WESTO w Gietrzwałdzie.

 

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Pracodawca Przyjazny Szkole

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, OPNT
Autokar bez dowodu rejestracyjnego. Niesprawny pojazd miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę

Dzięki rodzicom niesprawny autokar nie zawiózł ich dzieci na szkolną wycieczkę. Przezorni rodzice z Jedwabna przed wyjazdem dzieci autokarem na wycieczkę szkolna poprosili policję drogową ze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV