Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracowita noc strażaków. Konieczna była ewakuacja kilku obozów harcerskich

Fot.Fotolia.com

To była intensywna noc dla strażaków. Musieli interweniować ponad 800 razy w związku z burzami w południowo-wschodniej Polsce. W Warmińsko-Mazurskiem najsilniej powiało w okolicach Działdowa – tam strażacy musieli usunąć drzewa, które zagradzały przejazd przez drogi w sześciu miejscach.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak mówi, że strażacy prewencyjnie ewakuowali kilka obozów harcerskich:

Takie informacje docierały do harcerzy, że będzie niebezpiecznie. Ewakuowano 21 osób z województwa lubelskiego, zaś wcześniej ewakuowano 29 osób z województwa śląskiego. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych

00:00 / 00:00

Brygadier Paweł Frątczak przypomniał, by w tym tygodniu mimo upałów zamykać okna przed wyjściem z domu, a w razie burzy nie chronić się pod drzewami.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Skrago/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, strażacy, wiatr, burza, ewakuacja, Paweł Frątczak
Niebezpieczna niedziela w regionie. Synoptycy ostrzegają

Synoptycy prognozują burze z gradem na Warmii i Mazurach. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów regionu. Może spaść od dwudziestu do trzydziestu litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV