Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracowita noc warmińsko-mazurskich strażaków. Ponad 200 interwencji po przejściu wichury

fot. Przemysław Getka

Około 200 interwencji odnotowali minionej nocy warmińsko-mazurscy strażacy.

Większość z nich dotyczyła połamanych przez wichurę drzew i gałęzi, które usuwano z dróg i chodników. Niektóre wiatrołomy uszkodziły linie energetyczne. Prądu nie ma w kilkudziesięciu miejscowościach regionu. Energetycy na bieżąco usuwają awarie i zapowiadają, że jeszcze przez południem wszyscy odbiorcy powinni mieć już prąd.

W około 60 przypadkach wypompowywano wodę z zalanych budynków. Najwięcej takich interwencji było w powiatach elbląskim i braniewskim oraz w Olsztynie, gdzie nadal zalane są m.in. podziemne przejścia łączące perony na Dworcu Głównym.

W Ostródzie zalana została piwnica szpitala.

We Frednowach w powiecie iławskim najprawdopodobniej piorun uderzył w wieżę kościoła. Wieża się spaliła, ale strażacy uratowali pozostałą część świątyni i jej wyposażenie.

W wieczornym i nocnych akcjach uczestniczyło w sumie około 400  strażaków.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, burza
Awarie linii energetycznych, powalone konary i zalania. Strażacy zakończyli usuwanie awarii po przejściu burz i obfitych opadów deszczu

Ponad 200 razy strażacy wyjeżdżali do usuwania skutków intensywnych burz, które przeszły w czwartek i dzisiejszej nocy nad Warmią, Mazurami i Powiślem. Działania już się zakończyły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV