Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownicy administracyjni sądownictwa i prokuratury protestują. Żądają podwyżek wynagrodzenia

Sąd Rejonowy w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Trwa ogólnopolski protest pracowników administracyjnych sądownictwa i prokuratury. Domagają się podwyżek wynagrodzeń.  Na Warmii i Mazurach część protestujących wzięła urlopy na żądanie, by pikietować pod Urzędem Rady Ministrów w Warszawie.

Pozostali zapowiedzieli 15 minutową przerwę w pracy w południe. W naszym województwie prawie wszystkie sądy rejonowe przystąpiły do akcji – mówi sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Poza Sądem Rejonowym w Piszu wiszą flagi związkowe, plakaty a pracownicy są ubrani na czarno i niektórzy pracownicy wzięli urlop na żądanie

– mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Pracownicy sądów i prokuratury domagają się zapisania w przyszłorocznym budżecie pieniędzy na podwyżki wynagrodzeń o 350 zł netto w przeliczeniu na etat dla pracowników sądów niebędących sędziami. Chodzi o liczącą ok. 35 tys. osób grupę zawodową urzędników sądowych, asystentów sędziów i pracowników obsługi.

Resort sprawiedliwości stara się o dodatkowe środki w przyszłorocznym budżecie jednak jak dotąd propozycja ministerstwa nie uzyskała akceptacji resortu finansów.

Autorka: D.Grzymska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protest
Mieszkańców Ługwałdu nie chcą przemysłowych hal za płotem

Grupa kilkudziesięciu mieszkańców Ługwałdu w gminie Dywity nie chce mieć w swoim sąsiedztwie przemysłowych obiektów. Za przysłowiowym płotem, już powstały trzy hale z przeznaczeniem na działalność...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV