Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownicy FS Favorit walczą o odszkodowania

Meble produkowane przez FS Favorit Szczytno. Fot. K. Grabowska

Do sądu rejonowego w Szczytnie wpłynęły 52 pozwy pracowników przeciwko likwidowanej spółce FS Favorit Furniture, która produkuje w Szczytnie meble na eksport.

Ludzie uważają, że pracodawca wypowiedział im umowy o pracę niezgodnie z prawem. W firmie nie przeprowadzono konsultacji ze związkami zawodowymi ws. zwolnień grupowych. Chodzi także o brak wpisu do KRS informacji o likwidacji spółki, o której powiadomiono pracowników już w styczniu. Wysokość odszkodowań jakich domagają się pracownicy jest różna, od 5 tysięcy złotych do 13 tysięcy.

Sąd w Szczytnie wyznaczył już terminy rozpraw. Mają się one odbyć na przełomie marca i kwietnia.

Rozpoczęty pod koniec lutego proces likwidacyjny spółki FS Favorit Furniture ma się zakończyć z końcem maja. Pracę ma stracić 419 osób. Czy tak się stanie jeszcze nie wiadomo. Przejęciem szczycieńskiej spółki z całą załogą, produkcją i odbiorcami mebli zainteresowanych jest kilku inwestorów. (grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Fabryka Mebli FS Favorit Ferniture
Po wezwanie sądowe do kiosku

Prawie pół tysiąca rozpraw sądowych trzeba było odroczyć w lutym w okręgu olsztyńskim. Powodem było niedostarczenie pism do adresatów. Od początku roku listy z sądów i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV