Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownicy miejskich instytucji w Elblągu chcą podwyżek. Żądają nawet tysiąca złotych

Fot. fotolia

Problemem są nie tylko niskie zarobki, ale również system wynagradzania. Sytuacje, gdy pracownicy z długim stażem zarabiają mniej niż osoby nowo przyjmowane nie należą do rzadkości. Największe żądania mają pracownicy miejskich żłobków – chcą pensji o tysiąc złotych wyższej.

W budżecie na ten rok zaplanowana jest trzyprocentowa podwyżka dla pracowników samorządu. Nie jest jednak satysfakcjonująca dla osób, które zarabiają w granicach najniższej pensji.

– Na więcej teraz miasta nie stać. Zdaję sobie sprawę , że nie są to wynagrodzenia, których inni mogą zazdrościć – tłumaczy prezydent Witold Wróblewski.

Podwyżek domagają się urzędnicy z ratusza i pracownicy innych samorządowych jednostek budżetowych – takich jak MOPS , MOSIR, Zieleń Miejska i Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Dodajmy – związkowcy z miejskich jednostek zwrócili się do elbląskiej centrali Solidarności o pomoc w rozmowach z władzami miasta. Jak poinformował Radio Olsztyn przewodniczący regionu Grzegorz Adamowicz, dotyczą nie tylko samych stawek, ale i warunków pracy. Kluczową sprawą jest sytuacja osób najmniej zarabiających.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, podwyżki
Elbląscy policjanci zostali wyposażeni w kamery na mundurach

Elbląscy policjanci mają nowy sprzęt, dzięki któremu nagrywają przebieg interwencji czy kontroli drogowych. To tzw. kamery nasobne przyczepione do mundurów. W Elblągu ruszył program testowania tych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV