Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownicy zamkniętego pogotowia socjalnego w Elblągu znaleźli pracę

Urząd Miasta w Elblągu. Fot. Radio Olsztyn

Pracownicy zlikwidowanego w Elblągu Pogotowia Socjalnego otrzymali propozycje pracy w miejskich instytucjach. Placówka nie działa od kwietnia.

Rada Miasta – na wniosek prezydenta – podjęła decyzję o jej zamknięciu. Stało się to po tym,  jak nocna zmiana odmówiła przyjęcia na kwarantannę bezdomnego. Po tym zdarzeniu połowa załogi poszła na zwolnienia lekarskie, a funkcję pogotowia musiały przejąć inne placówki.

Kilka dni temu trzej radni z różnych klubów złożyli wniosek do prezydenta Elbląga o zajęcie się m.in. sprawą pracowników tracących pracę. Efektem jest przegląd wolnych etatów w samorządowych instytucjach, które mogą przyjąć zwalniane osoby.

Decyzja o podjęciu pracy lub rezygnacji z propozycji musi być podjęta do najbliższego piątku, 26 czerwca.

Przypomnijmy, że sprawa likwidacji Pogotowia Socjalnego nie jest zakończona. Wojewoda uchylił uchwałę, a teraz zajmuje się nią Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pracownik, instytucja
Pracownicy UWM wracają od poniedziałku na uczelnię. W tygodniu pojawią się także studenci

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski powoli się wraca do normalnego funkcjonowania. Od najbliższego poniedziałku (25 maja) pracownicy naukowi, dydaktyczni i administracyjni będą pracować w gmachach uczelni. Zajęcia dla studentów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV