Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawa zwierząt

Kostek – pies do adopcji

W pierwszym odcinku audycji „Cztery łapy” zajmujemy się prawami zwierząt. Jak wiemy zwierzęta mają swoje fundamentalne prawa, które powinny być uszanowane tak samo, jak to się dzieje w przypadku podstawowych, analogicznych interesów ludzi.

Nie bez przyczyny poruszamy właśnie ten temat. Otóż prawa zwierząt są nagminnie łamane w Polsce i na całym świecie. Zwierzęta są wykorzystywane, eksploatowane, zmuszane, nieszanowane, jest im zadawany ból i cierpienie. Według ekspertów największymi przyczynami takiego stanu rzeczy jest brak egzekucji prawa i profilaktyki w tym temacie.

W pierwszym wydaniu programu zaprezentowaliśmy relację z wizyty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lubajnach pod Ostródą, gdzie spotkaliśmy się z kierownikiem tego miejsca – Agnieszką Korbal-Bondarczuk. Nasze studio odwiedziły także Joanna Konrad i Ewelina Podlecka, inspektorki olsztyńskiego oddziału OTOZ Animals, które przypomniały o prawach zwierząt oraz o tym, które z nich są najczęściej łamane.

Zapraszamy do wysłuchania audycji:

W naszej audycji prezentujemy także zwierzęta do adopcji.

Kostek

Kostek – pies do adopcji

To pies urodzony w 2010 roku. Kostek raz trafił do schroniska, potem kolejny…i już nie został odebrany. Jest cudownym psem, uwielbia kontakt z człowiekiem, zabawy piłeczką, wspólne spacerowanie. Mieszka w boksie z sunią i świetnie się dogaduje, także można go adoptować jako kolejnego psa do domu i serca. Jest bardzo energiczny i spragniony kontaktu z człowiekiem. Czeka na ukochany dom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lubajnach pod Ostródą. Polecamy!

Kostek – pies do adopcji

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w schronisko, adopcja, prawa zwierząt, adopciaki
Elbląg rozbuduje schronisko dla bezdomnych zwierząt

Od 10 lat na zlecenie elbląskiego samorządu opieką nad porzuconymi psami i kotami zajmuje się Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Jego rolą jest codzienna praca w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV