Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 100 kontroli pracy cudzoziemców i 61 wniosków o ukaranie. Strażnicy Graniczni podsumowali półrocze

Fot. W-MOSG

Tylko w pierwszym półroczu 2020 roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej po kontrolach ujawnili prawie 700 cudzoziemców nielegalnie zatrudnionych w regionie.

Straż Graniczna przeprowadziła 97 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Kontrolą objęto ponad 3 100 obcokrajowców. W większości byli to obywatele Ukrainy zatrudnieni przez agencje pośrednictwa pracy oraz firmy prowadzące działalność produkcyjną i budowlaną m.in.: z powiatu ełckiego, iławskiego, kętrzyńskiego, oleckiego, olsztyńskiego i ostródzkiego. Stwierdzone naruszenia przepisów głównie dotyczyły pracy bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia, bez umowy o pracę oraz powierzenie pracy na innych warunkach niż określone to było w zezwoleniu.

Największe uchybienia funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili w kontrolowanych firmach pośredniczących w powierzaniu pracy. Przedsiębiorca z Gdyni oddelegował do ełckich zakładów produkcyjnych 349 cudzoziemców i okazało się, że 327 zatrudnił nielegalnie. Druga agencja pośrednictwa pracy z siedzibą w powiecie jarocińskim wysłała na Mazury 108 obcokrajowców. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej stwierdzili, że 107 cudzoziemców nielegalnie pracowało w zakładach mięsnych.

Do sądów skierowano 61 wniosków o ukaranie pracodawców.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, nielegalne zatrudnienie
Przez 10 lat nie płacił alimentów i był poszukiwany przez prokuraturę. 47-latek zatrzymany przez Straż Graniczną

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali 47-latka. Okazało się, że mężczyzna od 10 lat uchylał się od obowiązku alimentacyjnego, a od 7 lat był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV