Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 100 pługów, solarek i piaskarek pracuje na drogach regionu. Wciąż pada śnieg

Na Warmii i Mazurach panują trudne warunki drogowe. Nadal zablokowana jest krajowa 51 po śmiertelnym wypadku w podolsztyńskich Dywitach. Tam zderzyły się dwa tiry. Objazd wyznaczono przez Ługwałd, ale jak informują  Słuchacze – jest tam bardzo ślisko i nietrudno o wypadek.

Na trasy krajowe wyjechało prawie sto piaskarek i solarek, a na drogach wojewódzkich ponad 30. Najgorzej jest  Żuławach – w okolicach Elbląga i Fromborka. Tam jeździ 13 jednostek. Podobnie na południu regionu – w okolicach Nidzicy i Działdowa, a także na wschodzie – koło Olecka. Sytuacja opanowana koło Kętrzyna.

Nic nie wskazuje, że sytuacja ulegnie zmianie, według synoptyków ma spaść od dwóch do siedmiu centymetrów śniegu. Temperatury od plus jednego do minus jednego stopnia. To znaczy, że błoto pośniegowe może miejscami zamarzać, a na drogach pojawi się lód.

Trudna sytuacja panujetakże na olsztyńskich ulicach (stan na 12:00). Na wielu z nich (m.in. alei Wojska Polskiego, Niepodległości i Warszawskiej) zalega błoto pośniegowe. Z kierowcami i Pawłem Pliszką z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie rozmawiał Marek Lewiński.

Autor: K. Piasecka/M.Lewiński
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, drogowcy, pilne
Krzysztof Kuriata: W czasie mrozów pomagamy potrzebującym na różne sposoby

Są już pierwsze śmiertelne ofiary  mrozów.  Jak pomagać bezdomnym, mówił w Porannych Pytaniach Krzysztof Kuriata, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu wojewódzkiego w Olsztynie. Przypominamy,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV