Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 100 żeglarzy na łodziach różnych klas wystartowało w regatach na jeziorze Ukiel

Fot. Pixabay.com

Nad olsztyńskim jeziorem Ukiel nie brakowało dziś biegaczy, a na jeziorze – żeglarzy. Przybyli  na zawody zorganizowane z okazji Święta Niepodległości. Od 19 lat na wodach tego akwenu organizowane są regaty.

Olsztyńskie jezioro Ukiel dziś – jak w środku sezony wakacyjnego – rozjaśniły białe żagle łódek startujących w  Regatach Niepodległościowych. Mimo chłodu żeglarze stawili się tłumnie, by na wodzie rywalizować, ale jednocześnie akcentować pamięć o listopadowej dacie.

Komandor olsztyńskiego Yacht Clubu Kazimierz Burgat powiedział, że niektórzy celowo swoje łodzie trzymali wciąż na wodzie, by wystartować tylko w tej imprezie.

Na wodzie dzieje się dużo. Jeżeli  7 dwumasztowaych, odkrytopokładowych DeZet wystartuje na jeziorze Ukiel, to prawie małe mistrzostwa Polski.

00:00 / 00:00

Do Olsztyna przyjechali na to szczególne pływanie także żeglarze z Biskupca i Kętrzyna. Regaty Niepodległościowe na jeziorze Ukiel rozgrywane były po raz 19-sty.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w regaty, Święto NIepodległości, jezioro Ukiel
Setki mieszkańców uczestniczyły w wojewódzkich obchodach Święta Niepodległości. Zobacz zdjęcia

Była defilada kompanii honorowych, apel pamięci, salwa honorowa i uroczyste przemówienia - tak wyglądała oficjalna część wojewódzkich uroczystości 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystko odbyło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV