Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 11 tysięcy kibiców przekroczyło już polsko-rosyjską granicę w Grzechotkach

Fot. W-M OSG

Od 4 do 18 czerwca funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odprawili na granicy Polski z Federacją Rosyjską ponad dziesięć i pół tysiąca kibiców. Najwięcej na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach – ponad siedem tysięcy.

Polacy jadący na mundialowe mecze korzystają z różnych środków komunikacji – informuje rzecznik Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej porucznik Mirosława Aleksandrowicz:

Kibice podróżowali samochodami osobowymi, odprawiono ich aż trzy tysiące. Dużo było także zorganizowanych wycieczek, kibice przyjeżdżali także motocyklami i rowerami.

Jak dodaje rzecznik Straży Granicznej dziś od północy do ósmej rano do Rosji wjechało około 60 osób, z czego 56 to Polacy:

Polacy podróżowali samochodami do Kaliningradu. Stamtąd do Moskwy udawali się drogą lotniczą na mecz Polska-Senegal, który odbędzie się dzisiaj.

Jak informują służby, zarówno wyjazd z Polski, jak i wjazd do kraju odbywają się na bieżąco. W dni meczowe straż graniczna stosuje na przejściach metodę tzw. odprawy odwróconej, czyli pasy wjazdowe do kraju stają się pasami wyjazdowymi.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mundial, straż graniczna, przejście
Straż graniczna podsumowuje ruch na polsko-rosyjskiej granicy po pierwszym mundialowym meczu w Kaliningradzie

Od 4 czerwca do wczoraj, funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odprawili ponad sześć tysięcy kibiców wjeżdżających do Rosji. Największy ruch odnotowano na  przejściu granicznym w Grzechotkach....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV