Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 14 tysięcy uczniów z Warmii i Mazur napisało egzamin ósmoklasisty z języka polskiego

Fot. archiwum Radia Olsztyn

Mimo strajku nauczycieli egzaminy ośmioklasisty odbyły się w 516 szkołach w województwie warmińsko-mazurskim.

Nie mieliśmy sygnałów, by w którejś ze szkół egzamin nie rozpoczął się o czasie

– powiedziała dyrektorka wydziału kształcenia, wychowania i opieki kuratorium w Olsztynie Małgorzata Hochleitner.

„Mały Książę” – wypracowanie o przyjaźni – to jeden z tematów egzaminu ósmoklasistów z języka polskiego. Przystąpiło do niego 14 tysięcy uczniów z Warmii i Mazurach. Według olsztyńskiego kuratorium oświaty egzamin rozpoczął się we wszystkich szkołach bez zakłóceń. Uczniowie trzech szkół podstawowych w gminie Jonkowo pisali egzamin w jednym budynku. Na podobne rozwiązanie zdecydowały się dyrekcje dwóch szkół podstawowych w Rucianem-Nidzie.

Zdaniem uczniów egzamin z polskiego był łatwy, a z tematów otwartych najchętniej wybierali wypracowanie na podstawie lektury „Mały książę”. We wtorek stres będzie większy, bo punktualnie o godzinie 9 uczniowie przystąpią do części matematycznej.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Ponad tysiąc ósmoklasistów z elbląskich szkół ma za sobą pierwszy dzień egzaminów na koniec podstawówki. Przebiegły one bez problemów, a szkoły skompletowały pełne składy komisji. Jak mówią ośmioklasiści stres był duży, ale trudno nie było.

W Elblągu jest 19 szkół, w których odbyły się dziś pierwsze po latach egzaminy na koniec pierwszego etapu edukacji. Jak zapewnia Departament Edukacji w elbląskim Urzędzie miasta, na dwa kolejne dni też jest obsada komisji. Łącznie z listą rezerwową, jeśli będzie konieczność uzupełnienia.

 

 

Autor: D.Grzymska/M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w egzamin
Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego bez nieprawidłowości

Ponad 13,3 tys. uczniów rozpoczęło w czwartek o godz. 9 na Warmii i Mazurach egzamin gimnazjalny w części matematyczno-przyrodniczej, mimo strajku nauczycieli. Według Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV