Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 1/4 zakażonych Polaków to osoby poniżej 30 roku życia. „Nie lekceważ zagrożenia”

Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia – podał Główny Inspektorat Sanitarny. „Nie lekceważ zagrożenia” – apeluje GIS, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.

„Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia” – podał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Również eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych.

Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia

– podało CBOS przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy Polacy nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzi, ostrzeżenie, GIS, zakażenie
Wyzdrowiała kolejna osoba z regionu zakażona koronawirusem

Do domu wyszedł kolejny pacjent szpitala w Ostródzie wyleczony z COVID-19. Jak informuje Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki, to młody mężczyzna, który przyjechał z Niemiec, a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV