Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 2 miesiące temu w wypadku zginęły dwie nastolatki. Sprawca był pod wpływem narkotyków

Fot. A. Podbielska

Badania toksykologiczne potwierdziły, że sprawca wypadku, w którym zginęły dwie nastolatki jeżdżące na rolkach w Łąkorzu w powiecie nowomiejskim, był pod wpływem amfetaminy i ekstazy.

Do zdarzenia doszło w kwietniu na drodze publicznej. Jedna z nastolatek potrąconych przez 28-letniego Radosława G. zmarła na miejscu, druga w drodze do szpitala.

Szczegółowe badania potwierdziły pierwsze ustalenia śledczych. Już badania moczu zaraz po zdarzeniu wskazały na obecność w organizmie sprawcy środków psychoaktywnych – tłumaczy Iwona Piotrowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu:

Wyniki z badania krwi potwierdziły stężenia narkotyków.

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku wciąż trwa. Podejrzany przebywa w areszcie. Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim stawia podejrzanemu dwa zarzuty – umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz jazdy pod wpływem narkotyków. To wpływa na wyższą wysokość kary. Sprawca może spędzić w więzieniu nawet 14 lat.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, amfetamina, narkotyki, badania, nastolatki, rolki
Nie żyje policjant ze Szczytna ranny w wypadku na krajowej 53

W szpitalu zmarł policjant ranny w wypadku, do którego nad ranem doszło w miejscowości Występ na trasie ze Szczytna do Rozóg. Dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV