Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 30 rowerzystów z Warmii i Mazur uczestniczyło w pielgrzymce do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Fot. A. Socha

W dniu urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki do jego grobu w Warszawie dotarła z Olsztyna 13. Pielgrzymka Rowerowa.

Wczoraj z Placu Solidarności wystartowało prawie 30 rowerzystów – w tym dwóch na wózkach rowerowych. Jednym z nich jest Michał Dziuba trzykrotny złoty medalista na mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce niepełnosprawnych i maratończyk rowerowy.

Największą grupę sztafety stanowili uczniowie Zespołu Szkół z Dobrego Miasta, z którymi jechał dyrektor Andrzej Wonia, Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Miłakowie. Jak mówili Radiu Olsztyn, dzięki rajdowi po raz pierwszy usłyszeli o bohaterskim kapłanie Solidarności. Przy grobie ks. Jerzego pielgrzymka z Warmii połączyła się ze sztafetą biegaczy z kopalni Wujek. W homilii podczas mszy odprawionej dla uczestników ksiądz proboszcz pytał – Co zrobiliście z pragnieniem księdza Jerzego, by Polska była wolna od nienawiści?

Sztafetę zorganizowała Akcja Katolicka przy pomocy wojewody warmińsko-mazurskiego, marszałka województwa, starosty i firm prywatnych.

Posłuchaj, co mówili uczestnicy pielgrzymki

Fot. A. Socha

 

Autor: A. Socha/K. Kantor/IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztafeta, pielgrzymka, rowerowa, grób
Społeczny czyn kibiców Olimpii Elbląg. Naprawili grób 15-letniego powstańca warszawskiego

Kibice Olimpii Elbląg naprawili grób 15-letniego powstańca warszawskiego Włodka Skolimowskiego pseudonim Saturn. Miejsce spoczynku bohatera Szarych Szeregów na elbląskim cmentarzu komunalnym niszczało od dawna. Sprawą zajęli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV